Grupės specifiniai veiksniai (2)

Grupinės analizės kūrėjas ir tyrinėtojas S. H. Foulkes, kartu su E. J. Anthony aprašo veiksnius, kurie reiškiasi grupėje ir kurių neaptiksi individualioje terapijoje. Šie veiksniai terapinę grupę skiria nuo kitų grupių, kurios nėra terapinės.

veidr

Atspindžio fenomenas

Grupės aplinka gali priminti “veidrodžių salę”, kurioje kiti grupės nariai atspindi individui jo socialinius, psichologinius ir kūno “atspindžius”. Per kitus narius gali save pamatyti visais šiais aspektais. Atsargiai viską perleisdamas per savo “vidinį vertintoją”, palaipsniui jis gali susidaryti vis adekvatesnį savęs vaizdą, kuris nebus labai nutolęs nuo to, kaip jį mato kiti. Galima taip sakyti, kad per laiką jis gali atrasti savo tikrąjį tapatumą. Ne tik atrasti, bet ir sujungti jį su savo praeities tapatumais.

Ši grupės “veidrodžių salė” gali padėti individui atskirti savąjį “aš” nuo netikrojo “aš”. Taigi individas gauna galimybę geriau save įsisąmoninti. Narcizinio tipo asmenybės grupėje gauna galimybę aiškiau pamatyti tai, kuo skiriasi jų pačių susidarytas įspūdį apie save nuo to, kokį įspūdį apie juos yra susidarę kiti.