Kad žmogus jaustųsi geriau, nebūtinai jam reikia teikti “psichoterapiją”. Pvz., į teismą atėję žmonės (tarkime, nukentėjusieji ir/arba liudininkai) dažnai jaučiasi pasimetę, nesaugiai, galbūt nusivylę ar bejėgiai. Tačiau šiuo metu (2016 m. liepą) darbą Panevėžio apygardos teisme pradeda teismo savanoriai, kurių funkcija – padėti į teismą atėjusiems žmonėms jaustis saugiau ir drąsiau. Kaip jie tai padarys?
— Savanoriai padės susiorientuoti teismo aplinkoje, suteiks praktinę informaciją, susijusią su teismo procesu ir jo eiga (tačiau nekonsultuos teisiniais klausimais), supažindins su liudytojo ar nukentėjusiojo teisėmis bei pareigomis ir išklausys.

Plačiau skaitykite straipsnyje: www.sekunde.lt/panevezyje/po-teisma-vedzios-savanoriai/
Apie tai rašo taip pat ir: www.teismai.lt/…/public/uploads/2016/07/po-teisma.pdf,
www.grokiskis.lt/x-zona/panevezio-apygardos-teisme-darba-pradeda-savanoriu-tarnyba
http://jp.lt/teismuose-nukentejusiesiems-gelbes-savanoriai/
Taigi – žmogui padėti gali ne vien “psichoterapija” ar “gilus ir sudėtingas pokalbis”. Žmogus pasijunta geriau, kai jam paaiškinama situacija apie tai, kas vyksta, koks to tikslas, ko galima tikėtis. Pasinaudokime šiuo teismo savanorystės pavyzdžiu ir padėdami savo artimiesiems, pvz., susipykus suteikite informacijos apie save ir apie situaciją. Gali būti, kad kitas žmogus situaciją mato kitaip nei jūs. Kai paaiškinsite savo logiką, kitas žmogus labiau supras kas vyksta, tada abiems bus aiškiau, ką daryti, o aiškumas – suteikia saugumo jausmo, nes kai žinai, tai gali kažką ir pakeisti.