Kodėl grupė?

grupine terapijaa

Grupė – tai individų, palaikančių tarpusavio santykius, kurie daro juos reikšmingai priklausomais vienas nuo kito, ir siekiančių bendro tikslo, sambūris. (D. Cartwright ir A. Zander, 1968).

Dar Aristotelis yra pasakęs, kad grupė ir kolektyvas gali daug daugiau nei vienas žmogus. Kai į jūsų mintis, jausmus, veiksmus reaguoja keletas skirtingų žmonių, tai turi daug stipresnį poveikį, nei vieno žmogaus reakcija. Tai padeda geriau suprasti save ir savo santykius su kitais žmonėmis, realiau pamatyti bendravimo su jais pasekmes. Grupės pranašumas tas, kad čia gali pažvelgti į save kitų akimis (juk čia nuolat gauni grįžtamąjį ryšį apie save, savo veiksmus, poelgius ir pan.). Grupė tarsi atstoja veidrodį, kuriame galima pamatyti savo santykius su žmonėmis realiame gyvenime.

Procesai vyksta įvairiose grupėse. Psichoterapinės grupės privalumas tas, kad joje procesai nagrinėjami ir bandoma juos suprasti, per tai labiau pažįstant, suprantant save.
Grupės tikslas – ne simptomų atsikratymas, o ilgalaikių pasikeitimų siekimas. Čia problemų sprendimui pasitelkiama tai, dėl ko jos ir atsirado, t.y. santykiai su žmonėmis. Kitaip sakant – problemos susikuria santykiuose, per santykius jos ir išsispręs.

Kvietimas į grupę