Taisyklės

Konfidencialumas. Tai, kas įvyksta grupėje, joje ir lieka. Galima pasakoti nebent apie savo paties išgyvenimus grupės metu, o ne apie kitus asmenis ar jų istorijas.

Atvirumas ir nuoširdumas. Grupėje galima ir reikia kalbėti apie save. Ir teigiamus jausmus, ir neigiamus. Čia neturėtų būti vietos melui.

Stop taisyklė. Jei pajunti, kad kažkuri tema yra “per daug”, užtenka pasakyti “stop” ir šia tema pokalbis baigsis.

Atsakomybė. Grupė – vieta, kurioje kalbama apie jausmus, o ne daromi veiksmai, kaip pvz. negalima kilus stresui užsirūkyti ar pastumti žmogų, kuris išsakė kitokią nuomonę. Grupėje negalimas joks fizinis ar psichinis smurtas, svaigalų vartojimas ir pan.

Laisvė. Kiekvienas nusprendžia pats, kokiu būdu jam būti šioje grupėje. Taip pat kiekvienas nusprendžia, kiek atsiverti ar kada palikti grupę. Prieš palikimą privaloma paaiškinti savo išėjimo motyvus, nes dalyvis ne tik laisvas, bet ir atsakingas kitiems dalyviams ir terapeutui.

Lankymas. Privalomas visų susitikimų lankymas ir nevėlavimas. Susitikimų praleidinėjimas neigiamai veikia visos grupės darbą.

Bendravimas už grupės ribų. Grupinė psichoterapija moko, kaip užmegzti artimus, ilgalaikius santykius, tačiau pati tokių santykių nesiekia duoti. Todėl grupėje kylantys jausmai dažnai yra iliuzoriški ir jų perkėlimas už grupės, susitikinėjant su vienu iš grupės dalyvių, yra terapiškai nepageidautinas.

grupeje zmones